Конвертирате PNG во PDF

Конвертирате Ја Вашата PNG во PDF датотеки без напор

Изберете ги вашите датотеки
или Повлечете и пуштете ги датотеките овде

*Датотеките се избришани по 24 часа

Конвертирајте датотеки до 2 GB бесплатно, корисниците на Pro можат да конвертираат датотеки до 100 GB; Пријавете се сега


Се поставува

0%

Како да конвертирате PNG во PDF онлајн

За да конвертирате PNG во PDF, повлечете и пуштете или кликнете на нашата област за поставување за да ја поставите датотеката

Нашата алатка автоматски ќе ја конвертира вашата PNG во PDF датотека

Потоа кликнете на врската за преземање на датотеката за да го зачувате PDF-то на вашиот компјутер


PNG во PDF ЧПП за конверзија

Зошто треба да конвертирам PNG во PDF онлајн?
+
Конвертирањето PNG во PDF онлајн обезбедува пригоден начин за спојување на повеќе PNG слики во еден PDF документ. Ова е корисно за создавање збирки документи, презентации и поедноставено споделување.
Да, нашиот онлајн конвертор ви овозможува да го организирате редоследот на PNG сликите пред да го генерирате PDF-от. Оваа флексибилност ви овозможува да ја контролирате низата страници во финалниот документ.
Не постои строго ограничување, но за оптимални перформанси, препорачуваме да конвертирате разумен број PNG-датотеки во исто време. Обработката на големи серии може да потрае подолго.
Да, нашата услуга се стреми да го задржи оригиналниот квалитет на PNG сликите при конверзија во PDF. Вашите документи ќе задржат јасност и детали во добиената PDF-датотека.
Да, нашата услуга за конверзија од PNG во PDF е потполно бесплатна за користење. Можете да ги конвертирате вашите PNG слики во PDF без никакви трошоци или скриени трошоци.

file-document Created with Sketch Beta.

PNG (Portable Network Graphics) е формат на слика познат по својата компресија без загуби и поддршка за проѕирни позадини. PNG-датотеките вообичаено се користат за графика, логоа и слики каде што зачувувањето на остри рабови и транспарентноста е од клучно значење. Тие се добро прилагодени за веб-графика и дигитален дизајн.

file-document Created with Sketch Beta.

PDF (Portable Document Format), формат создаден од Adobe, обезбедува универзално гледање со текст, слики и форматирање. Неговата преносливост, безбедносните карактеристики и верноста на печатењето го прават клучен во задачите за документи, освен идентитетот на неговиот создавач.


Оцени ја оваа алатка
3.7/5 - 9 гласови

Конвертирај други датотеки

P P
PNG во PDF
Конвертирајте PNG слики во висококвалитетни PDF-датотеки преку Интернет бесплатно.
P J
PNG до JPG
Брзо конвертирате PNG слики во JPEG-датотеки со висока резолуција без да се загрози квалитетот.
Уредувач на PNG
Уредувајте ги сликите лесно со нашиот PNG уредник кој е лесен за користење.
Компресирајте PNG
Намалете ја големината на вашите PNG слики - оптимизирајте и компресирајте без да го загрозите квалитетот.
Отстранете ја позадината од PNG
Отстранете ги позадините од PNG сликите без напор користејќи напредна технологија за вештачка интелигенција.
P W
PNG во Word
Трансформирајте ги PNG-датотеките без напор во документи на Word (DOCX) што може да се уредуваат за практично уредување.
P I
PNG до ICO
Создадете прилагодени ICO икони од PNG слики со нашиот онлајн конвертор кој е лесен за корисниците.
P S
PNG до SVG
Конвертирајте ја PNG графиката во скалабилна векторска графика (SVG) за разновидна употреба.
Или оставете ги вашите датотеки тука