Конвертирате PNG до GIF

Конвертирате Ја Вашата PNG до GIF датотеки без напор

Изберете ги вашите датотеки
или Повлечете и пуштете ги датотеките овде

*Датотеките се избришани по 24 часа

Конвертирајте датотеки до 2 GB бесплатно, корисниците на Pro можат да конвертираат датотеки до 100 GB; Пријавете се сега


Се поставува

0%

Како да конвертирате PNG во GIF преку Интернет

За да претворите PNG во GIF, повлечете и испуштите или кликнете на нашата област за поставување за да ја испратите датотеката

Нашата алатка автоматски ќе ја претвори вашата PNG во GIF-датотека

Потоа, кликнете на врската за преземање до датотеката за да го зачувате GIF-от на вашиот компјутер


PNG до GIF ЧПП за конверзија

Зошто да конвертирате PNG во GIF?
+
Конвертирањето PNG во GIF е корисно за создавање едноставни и анимирани слики со ограничена палета на бои. GIF е широко поддржан формат за веб-графика, а конверзијата е корисна за сценарија каде што е потребна анимација или транспарентност.
Да, нашиот конвертор поддржува транспарентност во PNG сликите и оваа транспарентност се зачувува при конверзија во GIF. Ова е од суштинско значење за креирање на GIF-датотеки со транспарентни или полутранспарентни области.
Апсолутно! Нашиот конвертор ви овозможува да креирате анимирани GIF со конвертирање на повеќе PNG слики. Можете да го одредите редоследот и времетраењето на кадрите за да го постигнете саканиот ефект на анимација.
Иако не постои строга граница, за оптимална компатибилност, се препорачува добиената GIF-датотека да се чува во разумна големина на датотеката. Големите GIF-датотеки може да потрае подолго за да се вчитаат и може да не бидат поддржани на сите платформи.
Да, нашата услуга за конверзија од PNG во GIF се обезбедува бесплатно. Можете да креирате GIF-датотеки од вашите PNG слики без да барате никакви трошоци или скриени трошоци. Уживајте во придобивките од анимираната графика без трошоци.

file-document Created with Sketch Beta.

PNG (Portable Network Graphics) е формат на слика познат по својата компресија без загуби и поддршка за проѕирни позадини. PNG-датотеките вообичаено се користат за графика, логоа и слики каде што зачувувањето на остри рабови и транспарентноста е од клучно значење. Тие се добро прилагодени за веб-графика и дигитален дизајн.

file-document Created with Sketch Beta.

GIF (Graphics Interchange Format) е формат на слика познат по својата поддршка за анимации и транспарентност. GIF-датотеките складираат повеќе слики во низа, создавајќи кратки анимации. Тие најчесто се користат за едноставни веб-анимации и аватари.


Оцени ја оваа алатка
2306.7/5 - 3 гласови

Конвертирај други датотеки

P P
PNG во PDF
Конвертирајте PNG слики во висококвалитетни PDF-датотеки преку Интернет бесплатно.
P J
PNG до JPG
Брзо конвертирате PNG слики во JPEG-датотеки со висока резолуција без да се загрози квалитетот.
Уредувач на PNG
Уредувајте ги сликите лесно со нашиот PNG уредник кој е лесен за користење.
Компресирајте PNG
Намалете ја големината на вашите PNG слики - оптимизирајте и компресирајте без да го загрозите квалитетот.
Отстранете ја позадината од PNG
Отстранете ги позадините од PNG сликите без напор користејќи напредна технологија за вештачка интелигенција.
P W
PNG во Word
Трансформирајте ги PNG-датотеките без напор во документи на Word (DOCX) што може да се уредуваат за практично уредување.
P I
PNG до ICO
Создадете прилагодени ICO икони од PNG слики со нашиот онлајн конвертор кој е лесен за корисниците.
P S
PNG до SVG
Конвертирајте ја PNG графиката во скалабилна векторска графика (SVG) за разновидна употреба.
Или оставете ги вашите датотеки тука